Menu Zavrieť

WiFi Routery

wifi router

Wifi routery

Takmer žiadna domácnosť sa dnes nezaobíde bez internetu. Wifi pripojenie k internetu sa zaradilo medzi štandardné služby, ako je pripojenie k elektrine alebo k teplej vode.

Nestačí však iba kvalitné poskytovateľ. Internet je potreba zo zásuvky v stene preniesť do všetkých zariadení, ktoré internet využívajú. A to je úlohou Wifi routeru, ktorý distribuuje internetový signál do všetkých vašich zariadení a zodpovedá za bezproblémovú prevádzku signálu.

Signál prenášaný sietí ponúka pripojenie nielen pre počítače, ale dovoľuje pripojenie aj pre ďalšie zariadenia – napríklad pre televízory, mobilné telefóny, senzory, chytré spotrebiče a bezpečnostné kamery.

Nejde však len o sprostredkovanie prístupu do siete. Záleží napríklad aj na dostupné frekvencii, rýchlosti pripojenia, rozsahu pokrytia, bezpečnosti, druhu a množstva jednotlivých vstupov.

Ak chcete hrať PC hry, pripojiť viac zariadení do domácej siete, sledovať filmy alebo si vypočuť hudbu vo vysokej kvalite, musíte si zaobstarať kvalitné Wifi router. Staršie typy sú pomalé a nestabilné. Výber routeru rozhodne nepodceňujte a venujte sa každej z jeho špecifikácií, aby vám zabezpečil dostatočne komfortné užívanie internetu.

Routery: Výber 10 najlepších WiFi routrov

V tomto porovnaní sme pre vás vybrali 10 najlepších Wifi routerov. Ako sme tieto routre vyberali? Vybrali sme WiFi routery podľa hodnotenia a dostupných recenzií používateľov a zákazníkov. Tieto routery sme následne zoradili do prehľadnej tabuľky. Tieto routery si môžete zoradiť podľa vašich preferencií. Ak vás napríklad zaujíma nízka cena WiFi routerov, môžete si zoradiť produkty podľa orientačné ceny s DPH.

Názov WiFi routeruVzhľadWiFi triedyFrekvenčné pásmoAnténaOrientačná cena (s DPH)Dostupnosť
TP-Link Archer C6WiFi router TP-Link Archer C6802.11 a/b/g/n/ac2.4/5 Ghz5x fixné všesmerová anténa33,46Zobraziť v obchodoch
Asus RT-AC1200G+WiFi router Asus RT-AC1200G+802.11 a/b/g/n/ac2.4/5 Ghz4x 2 dBi externá anténa67,70Zobraziť v obchodoch
TP-LINK Archer VR300WiFi router TP-LINK Archer VR300802.11 a/b/g/n/ac2.4/5 Ghz4x anténa71,39Zobraziť v obchodoch
TP-Link TL-WR841NWiFi router TP-Link TL-WR841N802.11 b/g/n2.4 Ghz2x 5dBi fixné všesmerová18,51Zobraziť v obchodoch
Asus RT-AC58UWiFi router Asus RT-AC58U802.11 ac2.4/5 Ghz4x anténa77,63Zobraziť v obchodoch
TP-LINK TD-W9960WiFi router TP-LINK TD-W9960802.11 b/g/n2.4 Ghz2x anténa42,02Zobraziť v obchodoch
Xiaomi Mi 4AWiFi router Xiaomi Mi 4A802.11ac2.4/5 GHz4x anténa40,51Zobraziť v obchodoch
Tenda F3 (F303)WiFi router Tenda F3 (F303)802.11 b/g/n2.4 Ghz3x anténa neodnímateľná13,86Zobraziť v obchodoch
TP-Link Archer C80WiFi router TP-Link Archer C80802.11 a/n/ac2.4 Ghz4x fixné všesmerová anténa72,85Zobraziť v obchodoch
Asus RT-AC59UWiFi router Asus RT-AC59U802.11 a/b/g/n/ac2.4/5 Ghz4x anténa80,10Zobraziť v obchodoch
Po kliknutí na odkaz „Zobraziť v obchodoch“ budete presmerovaný na portál Heureka.sk. Na ňom si môžete porovnať ceny jednotlivých obchodov a prečítať si recenzie a hodnotenia WiFi routrov od ich užívateľov.

Router: Čo je Wifi router?

Router je zariadenie, ktoré umožňuje vytvoriť a spravovať domácu počítačovú sieť. Sprostredkováva teda pripojenie jednotlivých zariadení k internetovej alebo k inej sieti. V súčasnosti takmer všetky vyrábané routery umožňujú pripojenie k bezdrôtovej sieti – sú to Wifi routery.

Podľa čoho vybrať Wifi router

  • Vyberajte medzi routery známych renomovaných firiem, ktoré majú s výrobou Wifi routerov skúsenosti.
  • Podľa veľkosti vášho bytu alebo domu vyberte rozsah pokrytia, ktorý budete potrebovať.
  • Neprehliadajte spôsob zabezpečenia routeru.
  • Aký vybrať router, vám pomôžu skúsenosti a recenzie používateľov na internete.

Vhodný štandard routeru

Každý Wifi router má svoj štandard, ktorý mu umožňuje komunikovať v rôznych komunikačných pásmach – kanáloch. Od toho sa následne odvíja reálna rýchlosť vášho internetu. Najlepšie vhodný standart je Wifi router s 802.11n.

Výkonnejšie routery so štandardom 802.11ac sľubujú prenosovú rýchlosť až 1 000 Mb za sekundu, avšak většna súčasných Wifi prijímačov nie je na tento štandard pripravená a nepodporuje ho. Preto si pred nákupom routeru overte, či vaše prijímača a operačné systémy podporujú štandard vybraného routera.

Pretože s ostatnými (staršími) štandardy nedosiahnete príliš veľkej rýchlosti prenosu, zvážte nahradenie vášho starého pomalého routera so štandardom WiFi4 alebo WiFi5 novým a rýchlejším routerom so štandardom 802.11n.

Kanály routerov

Routery komunikujú prostredníctvom dvoch druhov kanálov. Ak router nemá dostatočný kanál (pásmo), nemusí potom vysielať dostatočne rýchly internet, prípadne nebude možné zapojiť viac routerov v jednej domácnosti.

Kanál 2,4 Ghz – je najčastejšie používaný, ale kvôli veľkému preplneniu užívateľovi neponúka príliš vysokú prenosovú rýchlosť.

Kanál 5 Ghz – je rýchlejší, ale problém s prenosom nastáva v prípade, že sa okolo nachádza mnoho prekážok, ktoré by signál mohli tlmiť.

Rýchlosť pripojenia

Rýchlosť internetu vyjadruje čas, za ktorý sa prenesie určitý objem dát na internet alebo z internetu. Rýchlosť sieťových portov je uvádzaná v bitoch za sekundu. Pripojenie pomocou domácej bezdrôtovej siete je určené pre notebooky, tablety, mobilné zariadenia a chytré spotrebiče. Aj keď bude na domácej bráne uvedená rýchlosť Wifi 300 Mb/s (maximálna možná rýchlosť za absolútne dokonalých podmienok), na vašom koncovom zariadení reálne dosiahnete len asi 60 Mb/s.

Dáta sa ukladajú v podobe bitov. Bit je najmenšia jednotka dát vo virtuálnom svete. 8 bitov (b) = 1 bajt (byte, B). Rýchlosť internetu je udávaná v bitoch, ale veľkosť pamäte (napríklad vášho pevného disku) v bajtoch.

Bit (b)

Bit sa najčastejšie objavuje ako základná jednotka kapacity pamäte, tzn. jednotka množstvo informácie, ktorá môže byť v jednom okamihu v pamäti uložená. Ak kapacitu vydelíme časom, získame prenosovú rýchlosť, ktorej jednotkou je teda bit za sekundu. Napr. modem s prenosovou rýchlosťou 56 kilobitov za sekundu je schopný každú sekundu preniesť 56 kilobitov dát.

Bajt (B)

Bajt je v informatike základná jednotka kapacity počítačovej pamäte a objemu počítačových dát. Označuje osem bitov, ktoré tvoria osemciferné binárne číslo v rozmedzí 0 – 255.

U Wifi sietí vám orientáciu v rýchlostných štandardoch uľahčí skutočnosť, že spadajú do jednotlivých generácií s rôznou dobou prenosu.

Druh frekvencia a rýchlosť pripojenia

Signál je vysielaný vo frekvenčných pásmach, ktorá bezprostredne ovplyvňujú rýchlosť vášho pripojenia. Súčasné routery môžu pracovať na dvoch rôznych pásmach.

Štandardom sú routery, ktoré pracujú minimálne s dvoma frekvenciami: staršie typy s 2,4GHz a modernejšie typy s 5GHz.

Pásmo 2,4GHz

Toto pásmo je veľmi zaťažené, pretože na ňom fungujú aj iné bezdrôtové zariadenia. Preto je vhodné skôr pre menej náročných užívateľov.

Pre bežné surfovanie po internete, k základným online úkonom a pripojením chytrých domácich spotrebičov je táto frekvencia dostačujúca.

Pásmo 5 GHz

Pre náročnejšie aktivity a stabilné pripojenie na internete, je vhodné pásmo 5 GHz. Ponúka oveľa viac dostupných kanálov, a preto je menej zaťažené. Ale zistite si, či zariadenie, ktoré chcete v sieti prevádzkovať, toto pásmo podporujú.

Štandardy Wifi

Štandardy WiFi sa skôr sa značili písmenami (napr. 802.11b), v roku 2019 sa toto značenie zmenilo na značne jednoduchšie číslice. Teda sa stretnete aj s označením WiFi 1,2,3, atď.

  1. generácie – WiFi 1 (802.11a)

Standard 1. generácie je prevádzkovaný v pásme 2,4 GHz.

Ponúka teoretickú rýchlosť iba 2Mb/s.

Dostačujúce na jednoduché úlohy ako práca s e-mailami a prezeranie webových stránok.

  1. generácie – WiFi 2 (802.11b)

Standard 2. generácie je prevádzkovaný v pásme 2,4 GHz.

Jeho teoretická rýchlosť je 11 Mbps.

Rozširuje prvú generáciu, ale nedosahuje dostatočných kvalít pre zložitejšie prenos.

Poslúži na rovnaké účely ako prvá generácia, preto je vhodný len pre veľmi nenáročných užívateľov.

  1. generácie – WiFi 3 (802.11g)

Standard 3. generácie je prevádzkovaný v pásme 2,4 GHz (802.11g) a 5 GHz (802.11g / a).

Teoretická rýchlosť až 54 Mbps.

Pásmo 5 GHz je vhodné na činnosti náročné na rýchlosť prenosu a objem dát – napríklad on-line hry alebo streamovanie videa v HD kvalite.

  1. generácie – WiFi 4 (802.11n)

Standard 4. generácie je prevádzkovaný v pásmach 2,4 GHz a 5 GHz.

Teoretická prenosová rýchlosť je až 600 Mbps (reálne len okolo až 150 Mbps).

Zvýšenie rýchlosti je dosiahnuté použitím technológie MIMO (Multiple Input Multiple Output).

Tento štandard je vhodný už aj pre náročnejších užívateľov, ktorí využívajú bezdrôtové pripojenie pre účel multimediálnej zábavy.

  1. generácie – WiFi 5 (802.11ac)
    Standard 5. generácie je prvý štandard, ktorý začal využívať dve pásma súčasne – 2,4 GHz a 5 GHz.

Pásmo 5 GHz ponúka väčší počet kanálov. Funguje v ňom menej zariadení, preto prenos dát nie je rušený do takej miery, ako u pásma 2,4 GHz.

Routery 802.11ac ponúka kombinovanú rýchlosť 1,2 Gbps až 3 Gbps (u routerov najvyššej triedy).

Vhodný pre bezproblémovú prevádzku a pre veľmi náročných užívateľov.

  1. generácie – WiFi 6 (802.11ax)
    Najnovšie štandard je štandard 6. generácie.

Po otvorení nových pásiem pre Wifi sieť budú routery so štandardom 802.11ax vedieť vysielať na všetkých pásmach od 1 až do 7 GHz – 2,4 GHz a 5 GHz.

Najkvalitnejšie z nich budú poskytovať rýchlosť až 11 Gbps.

Pre bežné domáce použitie v súčasnosti tieto routery nevyužijete.

Označenie podporovaného typu siete Wifi

Na routeru nájdete vždy niektorá z písmen a, b, g / A, N, ac. Čím ďalej v abecednom poradí sa nachádzajú (okrem najnovšie ac), tým vyššia je rýchlosť.

Napríklad tretej generácie s označením 802.11g / a dosahuje rýchlosť 54 Mb/s. 802.11n rýchlosti 600 Mb/s. Najmodernejšie 802.11ac rýchlosti 3 Gb/s.

Rozsah pokrytia

Pre pokrytie priemerne veľkého bytu vám bude stačiť aj lacnejšie router s malým dosahom. Problém môže nastať vo chvíli, keď potrebujete, aby signál prechádzal cez niekoľko múrov a na veľkú vzdialenosť.

Pretože dosah na modeme zvyčajne nebýva uvádzaný, prejdite si pred jeho nákupom užívateľské recenzie na internete. Praktické sú modemy disponujúci konektory pre pripojenie doplnkových antén, ktoré môžu ich dosah predĺžiť.

S pokrytím súvisí frekvenčné pásmo a počet antén. Pomerne spoľahlivým riešením je použitie univerzálneho Wifi opakovače (extenderu), ktorý signál ďalej distribuuje. Routery môžu mať jednu alebo viacero antén, zvyčajne s rôznymi možnosťami natočenia.

Moderné routery ponúkajú aj pokročilé technológie smerovanie signálu, napríklad beamforming, ktorý detekuje pripojené zariadenia a tam, kde je signál viac potreba, bude zosilnený.

Antény

Dosah Wifi routerov ovplyvňujú ich antény. Antény sa obvykle delia podľa smeru / rozsahu, v ktorom signál vysielajú.

Všesmerové antény

Všesmerové antény dokážu vysielať signál v 360 ° – poskytujú teda pokrytia sieťou na všetky strany. Sú obľúbené, pretože sú ideálne pre pokrytie i väčších domácností a kancelárskych priestorov.

Smerové antény

Smerové antény prenášajú signál na veľmi dlhé vzdialenosti. Pretože vyžarujú len do jedného bodu, je možné prepojiť aj veľmi vzdialené zariadenie. Pre bežné využitie sa však príliš nehodí.

Odvetvová antény

Sektorové antény pokrývajú len určitú uhlovú výseč od 130° do 180°. Umiestňujú sa do rohu miestnosti. Signál nikam neuniká.

Zisk antény

Zisk antény určuje vzdialenosť, na ktorú anténa dokáže zachytiť signál. Je udávaný v dBi (energetický zisk izotropné antény). Antény s vyšším ziskom sú výkonnejšie. Do domácností sú ideálne antény so ziskom cca 5 dBi. So zvyšujúcim sa ziskom sa zvyšuje aj plošný dosah signálu. Avšak priestorovo sa znižuje, takže pokryje napríklad celé poschodie domu, ale do ďalšieho poschodia bude prenikať zle.

Zabezpečenie

Zabezpečenie routerov ochraňuje pred pripojením neoprávnených užívateľov, ktorí môžu vašu sieť spomaliť a aj zneužiť dostupné dáta.

WEP zabezpečenia

WEP zabezpečenia je najstaršie a najjednoduchšie zabezpečenie siete. Toto zabezpečenie je možné pomerne jednoducho prelomiť. Pomocou špeciálneho softvéru sa cez toto zabezpečenie priebehu niekoľkých minút môžu dostať aj priemerne zdatní útočníci.

WPA zabezpečenie

WPA zabezpečenie bolo vytvorené v nadväznosti na často prelamované WEP zabezpečenia. Poskytuje prepracovanejšie a pokročilejšie ochranu siete. Stále je možné ju prelomiť, ale nie je to tak jednoduché, ako u WEP zabezpečenia.

WPA2 zabezpečenie

WPA2 zabezpečenie je o mnoho účinnejšia metóda než WPA. Staršie zariadenia však nemusí toto zabezpečenie podporovať.

WPA3 zabezpečenia

WPA 3 zabezpečenia ponúka pokročilé možnosti šifrovania veľmi citlivých dát. WPA3 spolupracuje so zariadeniami kompatibilnými s protokolom WPA2.

Šifrovanie

V kombinácii s týmito typmi zabezpečenia bezpečnosť vašej siete zaisťuje ešte šifrovanie pomocou protokolu. Môžete sa stretnúť s dvomi druhmi TKIP a AES.

TKIP (Temporal Key Integrity Protocol) – už starý protokol, útočníci ho ľahko prekonajú.
AES (Advanced Encryption Standard) – účinnejší ako TKIP.

Silné zabezpečenie predstavuje kombinácia WPA2-AES.

Ďalšie spôsoby ochrany

WPS (WiFi Protected Setup) – môžete pridať zariadenie do siete, bez toho aby ste museli zadávať heslo.
Whitelist (biela listina) – sami si určíte zariadení, ktoré majú prístup do vašej siete.
Guest zone – sieť pre hostí.
rodičovská kontrola

Konektory a možnosti pripojenia

Každý Wifi router disponuje vstupmi pre sieťové káble, ktorými je možné sieť šíriť ďalej. Patrí medzi ne porty pre LAN alebo GLAN (slúžia na prepojenie jednotlivých zariadení v sieti) a WAN (pripojenie k internetu cez internetovú zásuvku v stene). Prostredníctvom ďalších vstupov je možné k routeru pripojiť napríklad pevný disk, fotoaparát alebo tlačiareň. V takom prípade musí byť router vybavený USB konektorom.

Čím má Wifi router viac GLAN portov, tým lepšie. Staré LAN porty ponúkajú prenosovú rýchlosť max. 100 Mb/s, modernejšie GLAN sú desaťkrát rýchlejší (teda až 1 000 Mb/s alebo 1 Gb/s). Táto prenosová rýchlosť užívateľovi umožňuje napríklad prenos veľkých súborov alebo sledovanie filmov vo vysokej kvalite.

Pokiaľ k vám domov nevedie žiadna káblová internetová prípojka, môže USB u niektorých routerov slúžiť na pripojenie 4G (LTE) USB modemu, do ktorého vložíte SIM s dátovým tarifou.

Cena Wifi routeru

Cena do 10 €

Najlacnejšie Wifi routery mávajú jednu alebo dve antény a teoretickú rýchlosť do 300 Mb/s. Zariadenia pre káblové / bezdrôtové pripojenie k sieti určené predovšetkým pre sieťové požiadavky malých firiem a domácich kancelárií. Routery sú vhodné pre HD video streaming, VoIP a hranie online hier. Možnosti pripojenia ďalších zariadení alebo prepojenie s modernými technológiami sú obmedzené alebo žiadne, bezpečnosť býva nižšia.

Cena od 10 € do 40 €

Tu už nájdete Wifi routery vhodné pre bežné až stredne náročné domáce použitie s rýchlosťou 300 – 600 Mb/s. Majú väčšinou viac antén pre väčší dosah signálu. Obvykle ponúkajú rozšírené možnosti pripojenia a disponujú rôznymi pokročilými funkciami. Poskytujú vyššie zabezpečenie.

Cena nad 40 €

Modely Wifi routerov od cca 40 € a vyššie, vie pokryť aj veľké priestory stabilným signálom. Ponúka rýchlosť od 600 Mb/s. Routery môžu zabezpečiť komplexné zabezpečenie pre každé zariadenie v sieti. Sú kompatibilné s mnohými modernými funkciami a možno k nim pripojiť ďalšie externé zariadenia. Dokážu prioritizovať zariadenia v sieti a deliť medzi ne celkovú rýchlosť pripojenia, blokovať nevhodný obsah, nastaviť prístup k internetu na vyžiadanie atď. Tieto routery sú vhodné pre technicky zdatnejších užívateľov, ktorí plánujú využívať ich pokročilé funkcie.

Niekoľko užitočných pojmov

Extender

Extender alebo tiež repeater, je zariadenie rozširujúce pokrytie signálom. Umiestňuje sa na miesta, kde kolíše signál. Extender signál prijíma a odosiela ho v nepozmenené forme ďalej.

MIMO

MIMO (Multiple-input multiple-output) je komunikačný systém zvyšujúci priepustnosť a dosah signálu. Routery disponujúci týmto systémom, tak môžu niekoľkonásobne zvýšiť rýchlosť a stabilitu prenášaného signálu.

QoS

Funkcia QoS (Quality of Service) zabezpečuje potrebnú šírku pásma pre uprednostňované aplikácie a úlohy. Umožňuje nastaviť priority na prijímanie signálu pre jednotlivé zariadenia v sieti. Túto funkciu využijete predovšetkým vtedy, keď jedno zariadenie v sieti výrazne spomaľuje prevádzku ostatných zariadení (napríklad pri sťahovaní súborov na PC). QoS v takom prípade umožní nastaviť pre zariadenie, z ktorého prebieha sťahovania, nižšiu prioritu a tým zlepšiť prevádzku siete na ostatných zariadeniach.

PoE

PoE (Power of Ethernet) – možnosť prenosu dát i elektrického napájania pomocou jedného kábla. Ide o praktickú schopnosť umožňujúca ušetriť pri prevádzke zariadenia zbytočné množstvo pripojených káblov. Je však potrebné mať na pamäti, že s technológiou PoE musí spolupracovať aj zariadenie, ku ktorému budete káblom pripojení.

IPv4 a IPv6

IPV je protokol prideľujúca jednotlivým zariadeniam v sietí IP adresy, prostredníctvom ktorých potom odosiela požadované dáta.

IPv4

IPv4 je starší, ale stále používaný protokol. Ponúka však len obmedzený počet adries, ktorý sa postupne vyčerpáva.

IPv6

Protokol IPv6 používa iný adresový formát, poskytuje teda iné možnosti a súčasne aj lepšie bezpečnostné parametre, podporu mobilných zariadení atď. Informujte sa, či je protokol IPv6 podporovaný aj vaším poskytovateľom. V opačnom prípade s ním router nebude môcť pracovať.

Čo znižuje rýchlosť internetového pripojenia?

Každý užívateľ vie, akú maximálnu rýchlosť v rámci svojho tarifu u poskytovateľa kupuje. Reálne nameraná rýchlosť internetu však môže byť ovplyvnená niekoľkými ďalšími faktormi.

Agregácia

Agregácie udáva, s koľkými ďalšími zákazníkmi zdieľate prenosové pásmo. Ak by sa stalo, že všetci užívatelia z tejto skupiny budú sťahovať veľké súbory, budete mať k dispozícii len časť prenosovej rýchlosti, podľa hodnoty agregácie. Teda, ak je agregácie napríklad 1: 5, budete mať k dispozícii v takom prípade 20% (100% delené 5 užívateľmi).

Dĺžka vedenia

Dĺžka vedenia má najväčší vplyv u ADSL liniek. Táto technológia využíva telefónnu rozvody aj k prenosu dát. Dĺžka telefónnych drôtov ovplyvňuje prenosovú rýchlosť, ktorá môže byť výrazne nižšia ako tarifu, ktorý máte zaplatený.

Rušenie

Predovšetkým v bytových domoch dochádza k zníženiu rýchlosti vplyvom obsadenie voľných kanálov okolitými vysielačmi. K rušeniu môže dochádzať aj v prípade, keď internet chytáte anténou na streche. Vtedy môže byť tento alebo akýkoľvek iný spoj na trase rušený inými rádiovými spojmi.

Ostatní používatelia

Rýchlosť internetu sa odvíja tiež od počtu pripojených zariadení vo vašej domácnosti a na aktivite ľudí na sieť napojených. Dostupná rýchlosť internetu je delená medzi zariadenia, ktoré sieť v rovnakej chvíli využívajú.

Wifi routery a pár slov záverom

V tomto článku ste sa dozvedeli o tom, ako si vybrať nový router pre Wifi pripojenie k internetu. Povedali sme si o dôležitých parametroch, ktoré je dobré poznať k výberu tohto druhu tovaru.

Dúfame, že sme vám s touto úlohou výbere nového WiFi routeru pomohli a vy si teraz vyberiete kvalitný router, ktorý bude presne podľa vašich predstáv a bude vám fungovať dlho bez jedinej závady pri poskytovaní Wifi siete vo vašej domácnosti alebo firme.

Teraz už vám k nákupu stačí len pár posledných krokov. Stačí si iba váš vysnívaný router – produkt zakúpiť v niektorom z online obchodov a naplniť v ňom virtuálny košík. Wifi routery nájdete skladom v mnohých internetových e-shopoch.

Z tabuľky s porovnaním vyššie sa prekliknite na server Heureka.sk, kde si môžete porovnať jednotlivé obchody a ich ceny vrátane recenzií a užívateľských skúseností s konkrétnym modelom routeru. Dozviete sa tam tiež, kde sú WiFi routery skladom skladom a za akú sa predávajú cenu (vývoj ceny vás upozorní napríklad na rôzne zľavové akcie).

4.7/5 - (3 votes)

Mohlo by vás zaujímať